זומבה בכיף

דף הבית - זומבה
זומבה
מה אתם יודעים על זומבה?
ריקודי זומבה
זומבה שירים
זומבה כפעילות אירובית
זומבה כספורט פופלארי
זומבה היא פעילות ממכרת
זומבה סנטר


 

מה זה זומבה?

ריקודי זומבה הם מעין פעילות אירובית בסגנון ריקודי מיוחד. ההבדל המהותי בין אירובי לבין ריקודי זומבה הוא שבאירובי, קצב הפעילות לאורך כל השיעור הוא זהה, ולכן גם המוזיקה מתוכננת כך שלא יהיו בה הפסקות ושהקצב של השירים יישמר אחיד. בשיעור זומבה הקצב משתנה במהלך השיעור על פי השיר המושמע, ובכל שיר לומדים קומבינציית תנועות אחרת, המתאימה לשיר.

זומבה שירים

לכל שיעור זומבה שירים משלו. בריקודי זומבה שירים הם חלק חשוב ומשמעותי בבניית השיעור. לזומבה שירים סוערים ומהירים, בסגנונות של ריקודים לטיניים כמו סמבה, פלמנקו, סלסה, מרנגה, צ'ה צ'ה ועוד. ריקודי זומבה נשענים על סגנונות הריקוד הלטיניים הללו.

היתרונות של שיעור זומבה

בשיעור זומבה סטנדרטי שורפים הרבה יותר קלוריות מאשר בשיעור אירובי סטנדרטי. ומדוע? ראשית, מכיוון ששיעור זומבה הוא מהיר יותר משיעור אירובי, ברוב המקרים. שנית, בשיעור זומבה הקצב משתנה מידי כמה דקות, כך שהגוף צריך להסתגל למקצבים שונים בזמן קצר. גם העובדה שיש ללמוד מספר קומבינציות בשיעור אחד הופכת את השיעור לקשה יותר, וממילא יעיל יותר ושורף יותר קלוריות. לריקודי זומבה יתרון נוסף – על אף דרגת הקושי הגבוהה שלהם, ניתן למצוא שיעורי זומבה לבני כל הגילים, החל מילדים בני חמש ועד לבני גיל הזהב. שיעורי זומבה מתאימים גם לנשים בהריון (תוך הקפדה על המגבלות, כמובן).

כל הזכויות שמורות לזומבה בכיף © 2012